Folie standard vs folie polar


Wybierając kurtyny paskowe z mocniej rozbudowanych i szerszych ofert różnych zakładów, dość szybko powinieneś zauważyć, że mogą one różnić się od siebie ogólnym wykonaniem. W łatwy sposób zdołasz je zatem spersonalizować, jeszcze lepiej dopasowując je do ich przeznaczenia. W zależności od tego, w jaki miejscu zechcesz taką kurtynę ustawić, będziesz musiał wybrać jej odpowiednią odmianę. Do wyboru masz natomiast kurtyny standard oraz kurtyny polar. Tak nazywane są one w mowie potocznej, bo w rzeczywistości chodzi o ich materiał wykonania, albowiem kurtyny standard są tworzone z folii standardowej, a kurtyny polar z tej polar (w obu przypadkach chodzi natomiast o folię PCV).

Folia typu standard to taki klasyczny i najbardziej oczywisty wybór. Co nie znaczy, że najlepszy, bo akurat ona może dobrze sprawdzić się jedynie tam, gdzie nie dochodzi do jakichś szczególnie drastycznych spadków temperatury powietrza. Folia standard poradzi sobie z temperaturami mniej więcej od -15 do co najwyższej 50 stopni C. Zwykle jest więc używana w lokalach wewnętrznych i to przede wszystkim w domach albo jakichś mniejszych budynkach firmowych. Chcąc natomiast wydzielić strefę, w której dojdzie do wystąpienia o wiele cięższych warunków, zwykle trzeba pokusić się o sięgnięcie po folię polar. Ona ma już znacznie bardziej specjalistyczną specyfikację. Trudno wyobrazić sobie lepszy typ folii dla chłodni i pomieszczeń o podobnych warunkach otoczenia.

Kurtyny polar, tworzone ze specjalistycznej folii polar, rekomenduje się głównie tym pomieszczeniom, w których na ogół panują stałe i do tego stosunkowo niskie temperatury. Zazwyczaj są to temperatury wynoszące maksymalnie zero stopni, a mogące osiągnąć najniższą wartość nawet -45 stopni C. Kurtyny z folii polar nie powinny być stosowane tam, gdzie temperatura powietrza przekracza wartość 8 stopni C na plusie. W wyniku zetknięcia ich z ciepłem ich powierzchnia zmieni swoją strukturę na bardziej klejącą, co sprawi, że momentalnie zgromadzi ona na sobie dużą ilość kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń.

Odwiedź naszą stronę: https://izolacyjnie.pl/