Jak często chodzić do dentysty


Dużo osób nadal na słowo dentysta wzdryga się ze strachu. A tak naprawdę współczesna stomatologia i leczenie zębów niesamowicie się zmieniło. Obecnie leczenie zębów w większości przypadków jest bezbolesne, a dentysta dobiera komputerowo znieczulenie. Bardzo ważne jest jednak regularne odwiedzanie dentysty, aby dentysta mógł w odpowiednim momencie wychwycić ubytek w zębie i wyleczyć go bezboleśnie. Stomatologia jest bardzo szybko rozwijająca się branżą dlatego wizyta u dentysty 10 lat temu i dziś to olbrzymia równica.
Zatem jak często dentysta powinien widzieć nasze zęby.

Polecamy: denstysta i stomatolog Warszawa Wola.

Powinniśmy się zgłaszać do stomatologa co najmniej co pół roku, młodsze dzieci co 3 miesiące.
Jest to ważne, aby dentysta mógł odpowiednio dobierać jak najmniej inwazyjne leczenie zębów. Wiadomo, lepiej zapobiegać. Ma to również podłoże finansowe, lepiej wyleczyć małą dziurkę w zębie niż umawiać się na kanałowe leczenie zębów. Stomatologia zapobiegawcza jest bardzo ważna.
Dobrze jest już z małym dzieckiem iść do odpowiedniego stomatologa, dentysta zobaczy stan wyrzynających się ząbków, zaleci odpowiednią pastę do zębów i opiszę higienę. Dobry stomatolog dziecięcy w momencie, gdy dziecko samodzielnie będzie myć zęby wytłumaczy dziecku jak myć zęby, jak używać nitki dentystycznej, czy płynu do płukania ust. Regularność chodzenia do dentysty jest też ważna do wychwycenia nieprawidłowości w rosnących zębach. Stomatologia ortodontyczna bardzo szybko może wyrównać wady zgryzu, które mob=gą utrudniać jedzenie, doprowadzać do ścierania zębów, bólów głowy i tym podobnych.
Jeśli mamy już ubytki, które kończą się usunięciem całościowym lub częściowym zębów będziemy na pewno korzystać z usług protetyka. Stomatologia protetyczna też ma olbrzymi wachlarz usług. Nie to nie tylko tak zwaną sztuczną szczękę, ale też różnego rodzaje uzupełnianie części lub całości zęba oraz całą gamę leczenia zębów uszkodzonych częściowo

Zobacz także jak leczy zęby dentysta dziecięcy Poznań.