Jak przetrwać wielogodzinną podróż busem do Niemiec?


Długie podróże, zwłaszcza te trwające do kilkunastu godzin, raczej nie mogą być w stu procentach przyjemne. Nawet najlepiej zrealizowany transport międzynarodowy osób z czasem da ci się we znaki i zacznie ci coraz bardziej dokuczać. Pomyśl więc wcześniej, co możesz zrobić, by tę czekającą cię podróż jakkolwiek sobie umilić. A jest na to parę skutecznych sposobów. Zapamiętaj je i wypróbuj – być może któryś z nich okaże się dla ciebie odpowiedni.

Zanim jednak przejdziemy do opisywania konkretnych czynności mogących umilić ci czas podróży, musisz sobie uświadomić, że żadna wielogodzinna wyprawa nie będzie ani przyjemna, ani tym bardziej komfortowa, jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z usług kiepskiego przewoźnika. To od niego najwięcej zależy. Gdy pojazd jest dobrze wyposażony, a siedzenia czyste, duże i wygodne, możesz po prostu się położyć i patrzeć przez okno, a droga jakoś tam mija. Gorzej, gdy trafiasz na auto o wątpliwym poziomie czystości, którego fotele wpijają ci się w krzyż i w którym jest tak gorąco, że dosłownie lepisz się do swojego ubrania. Sprawdź więc, jaka firma oferuje w Polsce komfortowe przewozy pasażerów z twojego miejsca zamieszkania. Popatrz na opinie innych klientów. Przyjrzyj się komentarzom dotyczącym różnych przewoźników, które znajdziesz na różnych grupach i forach internetowych. Pamiętaj też, że za własną wygodę warto czasem więcej zapłacić. Nie musisz więc decydować się na najtańszą z możliwych opcji (prawdopodobnie nie będzie ona dobrym wyborem).

A co możesz robić potem, gdy już znajdziesz się w swoim busie? Do wyboru masz naprawdę wiele ciekawych opcji. Możesz po prostu czytać, zabierając ze sobą gazetę czy książkę, albo oglądać filmy lub klipy na telefonie bądź po prostu słuchać muzyki. Jako że busy do Niemiec przewożą jednocześnie przynajmniej kilku pasażerów, czasem warto też rozejrzeć się wokół siebie, by np. nawiązać nową znajomość. Być może natrafisz w ten sposób na kogoś, z kim od razu złapiesz wspólny język, dzięki czemu przez całą podróż będziecie mogli zabawiać się rozmową.

Zobacz również: niesamowita zabawa w Park Trampolin Poznań Grunwald.