Jak radzić sobie z zepsutym zamkiem w drzwiach


Scenariuszów popsutych zamków może być bardzo wiele. Najgorsze jest to, że nie możemy zamknąć albo otworzyć drzwi do mieszkania a czas nas goni. W razie awarii najszybsze rozwiązanie to pogotowie zamkowe. Tak dobrze czytasz, ślusarstwo wbrew pozorom to bardzo odpowiedzialne zajęcie i czasami fachowiec musi przyjeżdżać prawie „na sygnale” bo sytuacje potrafią być bardzo niebezpieczne. Co takiego z zamkiem może się wydarzyć.

Zamarznięty zamek
Drzwi wejściowe do domu, brak zadaszenia, zacinający marznący deszcz i zamek zamarzł, nie da się przekręcić klucza. Oczywiście ten scenariusz może zdarzyć się gdy zamek nie jest właściwie zakonserwowany. Tu pomoże odmrażacz do zamków, który używany jest w samochodach.

Pogięty klucz
Coś się wydarzyło, że nasz klucz został uszkodzony, a nie mamy dostępu do zapasowego egzemplarza, to tutaj to już tylko Ślusarz Poznań, żeby jak najszybciej otworzyć drzwi.

Zapchana dziurka od zamka
To już nie przypadek, tylko ktoś celowo wepchał nam coś do zamka tak, że nie można włożyć klucza. Lepiej samemu nie grzebać tylko wezwać fachowca.

Najzwyczajniej w świecie popsuty
Chcesz zamknąć a tu zamek „przekręca się” i nie chce zamknąć drzwi. Tego typu awarie najrozsądniej jest powierzyć fachowcowi. Ponieważ gdy okaże się, że konieczna jest wymiana zamków on najlepiej to wykona.