Jak udekorować kościół na ślub?


Bardzo często przyszłe pary młode postępują tak, że całą swoją energię poświęcają na jak najpiękniejsze udekorowanie sali weselnej, podczas gdy zupełnie zapominają o wyglądzie kościoła, czyli miejsca, w którym odbędzie się tak naprawdę najważniejsza część wydarzenia. Nie popełnij tego błędu. Organizacja wesela ściśle wiąże się przecież z organizacją samych zaślubin. Jeżeli więc chcesz, by w tym jakże ważnym dniu wszystko przebiegło zgodnie z twoim planem, już teraz pomyśl o tym, w jaki sposób możesz udekorować kościół, aby zmienił się on nie do poznania.

Polecamy: profesjonalna organizacja wesela Poznań.

Zacznij od miejsc, na których będą siedzieć goście. Ławki kościelne same w sobie raczej nie prezentują się zbyt atrakcyjnie – są przecież prostymi kawałkami zwykłego drewna – dlatego też wypadałoby czymś je przystroić i nieco zabawić się ich wizerunkiem. Pokombinuj. Wypróbuj rożne roślinne wiązanki i spróbuj przyczepić je do bocznej części ławek, sprawdzając, jak to wygląda. W przypadku pierwszych ław możesz zdecydować się nawet na całe bukiety kwiatowe. W tym dniu wolno ci wszystko. A dekoracje kościelne nie muszą być wcale skromne.

W następnym kroku pomyśl o sobie. Ozdobienia wymagają przecież nie tylko ławki dla gości, ale również i siedzenia przeznaczone dla pary młodej, na które wszyscy od razu zwrócą uwagę. To one muszą odegrać główną rolę w kościele. Każdy, kto na nie spojrzy, od razu powinien wiedzieć, do czego są przeznaczone. Poszukaj więc różnych dekoracji i zainspiruj się zdjęciami znalezionymi w Internecie. Możesz nawet dokładnie skopiować ten motyw ozdób, który najbardziej przypadnie ci do gustu.

Na koniec pozostała jeszcze dekoracja samego ołtarza, która też musi prezentować się imponująco i szykownie. Koniecznie należy ją przyozdobić długim dywanem, a także dodatkowymi mniejszymi elementami, czyli m.in. świeczkami, świeżymi bądź sztucznymi kwiatami albo drobnymi listkami. Eksperymentuj i nie bój się kombinować. W końcu ślub ma się tylko raz w życiu, dlatego warto przy nim trochę poszaleć i odważyć się na coś nieoczywistego.

Zobacz także jak wygląda projektowanie ogrodów Kraków.