Jak umyć blachodachówkę?


W Polsce najczęściej stosowanym typem pokrycia dachowego zdecydowanie jest blachodachówka. Przewija się ona niemalże na wszystkich domach, a i wielu budynkach publicznych. Zazwyczaj ma dobrą jakość, jednakże tę jej jakość trzeba pielęgnować poprzez jej regularne czyszczenie, kontrolowanie jej stanu (czyli przeprowadzanie na niej klasycznego serwisu) oraz dokonywanie na bieżąco ewentualnych potrzebnych napraw.

Czyszczenie to jednak najważniejsza część pielęgnacji blachodachówki. Nie jest to jakaś skomplikowana praca konserwatorska, choć związana z nią trudność wynika z samego umiejscowienia blachodachówki, albowiem ciężko się do niej dostać i jeszcze ciężej zrobić to w taki sposób, aby nie narażać siebie czy innych na żadne niebezpieczeństwa. Na pewno nikt, kto nie jest na to przygotowany i nie jest w tym wyszkolony, nie powinien pakować się na sam środek dachu i czyścić go ręcznie. Samodzielne mycie dachów Poznań może zostać przeprowadzone jedynie przy użyciu wody pod ciśnieniem którą można będzie skierować bezpośrednio na dach w taki sposób, by na ten dach nie musieć wchodzić.

Lepszym rozwiązaniem okaże się jednak zgłoszenie się do firmy, która ten dach sama wyczyści. Mycie pod ciśnieniem może okazać się niewystarczające. Starsze plamy, które występują na pokryciu już od dłuższego czasu, najprawdopodobniej nie poddadzą się sile ciśnienia, a zatem trzeba będzie usunąć je ręcznie, szorując je specjalną miękką szczotką i odpowiednio silnym detergentem. Użycie tych narzędzi trudne nie jest, ale trudne okazuje się dojście do blachodachówki. Z tego względu jej czyszczeniem powinni zajmować się specjaliści. Nie jest to zresztą usługa, z której trzeba jakoś szczególnie często korzystać.

Jeżeli natomiast widać wyraźnie, że blachodachówce przydałoby się nie tylko standardowe mycie dachów Poznań, ale też i renowacja bądź konserwacja, tym bardziej takich czynności lepiej nie przeprowadzać samodzielni. Cięższe prace warto pozostawić specjalistom. Oni zajmują się nimi od lat, więc naprawdę wiedzą, jak to robić.

Odwiedź nasz serwis www: https://poznan-dekarstwo.pl/