Naprawa dachu – Nic prostszego!


Przeciekający dachy to poważny problem nie tylko dla starych budynków, ale także dla tych nowych. Punkty, które najczęściej odpowiadają za złe uszczelnienie to kominy, instalacje klimatyzacyjne, anteny, wpusty i włazy dachowe.Najpopularniejsze materiały stosowane do krycia dachów to między innymi: dachówki ceramiczne i betonowe, blachodachówki i blachy płaskie, które układa się w większych arkuszach.
Pod pokrycia powinno stosować się membrany dachowe, które nazywane są również foliami wstępnego krycia. To właśnie one odpowiedzialne są za uszczelnienie pokrycia, ale żeby tak było, ważne jest aby ułożyć je obok siebie z odpowiednimi zakładkami. Tak skonstruowany dach pozwala na cieszenie się z trwałej powłoki przez wiele lat.
Usterki, które zauważymy powinniśmy jak najszybciej naprawić. Jednak remont dachu nie należy do najprostszych rzeczy.
Całkowita wymiana pokrycia wiąże się z ogromni kosztami, nie tylko ze względu na rozbiórkę i budowę nowego dachu, ale tak że z utylizacją starego materiału. Różne pokrycia dachowe
. W dodatku istnieje ryzyko tego, że zanim położymy osłonę, może nas po prostu zalać.
Jednak istnieje kilka rozwiązań, dzięki którym naprawa dachu nie będzie wiązała się z ogromnymi kosztami i stresem. Między innymi jest to:
1. Ułożenie warstwy nylonu.
Jeśli przecieków jest wiele, ale nie są one poważne, można pokryć dach warstwą nylonu. Nie tylko w fenomenalny sposób uszczelnia, ale także poprawia wygląd starego pokrycia dachowego.
2. Folia dachowa.
Istnieje możliwość uszkodzenia folii dachowej, która w efekcie może być przyczyną przecieków. Bez problemu można ją naprawić za pomocą taśmy naprawczej, która jest przeznaczona do klejenia folii.
3. Kanadyjska technologia gumy w płynie.
Polega ona na nałożeniu cienkiej (około 1-2 mm) warstwy gumy w płynie CWS. Guma ta tworzy hydroizolacyjną membranę, która z powodzeniem współpracuje ze starym pokryciem dachu.

Usługi budowlane: ATP-ELEWACJE.